Choina kanadyjska

Choina kanadyjska

Wielu z nas doskonale pamięta, jak gdy byliśmy młodsi, wychodziliśmy na ścinanie rodzinnej choinki w pobliskich lasach. Te wspomnienia – wybór ładnego drzewka, przyniesienie go do domu, dekorowanie go i cieszenie się nim podczas świąt Bożego Narodzenia, są trwałe i bardzo cenione. Zapach, który kanadyjskie choinki przynoszą do domu, nie może być skopiowany przez sztuczne drzewka. Wnoszenie choinki iglastej do domu to tradycja obchodzona w krajach północnych na całym świecie od przeszło 400 lat.

Kanadyjskie choinki zapewniają prawdziwą pracę Kanadyjczykom, od hodowców po pracowników farm, a także w branżach pokrewnych, takich jak transport, dostawa sprzętu i sprzedaż detaliczna. Kanadyjscy hodowcy choinek wkładają ogromny wysiłek w coroczne przygotowywanie majestatycznych, naturalnych drzewek do domu.

Jedna z bardziej odpornych na cień roślin zimozielonych – cykuta wschodnia (Tsuga canadensis) ma wiele zastosowań jako okaz, ścinana jako żywopłot lub sadzona do przesiewania. Pochodząca ze wschodnich Stanów Zjednoczonych cykuta przypomina dużą choinkę z szeroko piramidalnymi, zwisającymi gałęziami i cienkimi, ciemnozielonymi igłami na szeroko rozstawionych gałęziach, które nadają jej delikatny, koronkowy charakter. Drzewo ma obfite brązowe szyszki, które zwisają z gałęzi jak małe ozdoby.

Dowiedz się więcej na https://golebie.yum.pl/cauchois