Gołąb Cauchois (gołębie koszua)

Gołębie Cauchois (koszua)

Cauchois to starofrancuska rasa, pochodząca z Caux w Normandii, wyhodowana z Croppers, Mondain, Carneau i Field Pigeons. Cauchois jest większy niż przeciętny gołąb, ale nie tak duży jak Runt i nie tak ciężki jak Gros Mondain. Cauchois to gołębie, które ważą około 700 do 800 gramów i mają dość długie ciało i postawę wyprostowaną. Posiada pełną pierś i ciało, z białym napisem bavette(śliniaczek) lub bez niego, na górnej przedniej części szyi / piersi (śliniak z białych piór przypomina półksiężyc z obciętymi krawędziami).

Cauchois są dostępne w różnych wzorach w kratkę / sznurowane i z poprzeczką, a kolory są dostępne w niebiesko-brązowej kratce (trójkolorowy brąz), niebiesko-różowej kratce, rozcieńczonej niebiesko-siarkowej kratce (trójkolorowa siarka) i niebiesko-biała szachownica (wcześniej nazywana Hiacyntem) lub niebiesko-brązowa, niebiesko-biała, rozcieńczona niebiesko-siarkowa, rozcieńczona niebiesko-biała.

Od niedawna wyhodowano również własne kolory w kolorach Red, Yellow, Black i Dun, przy czym bavette(śliniaczek) jest obecny jako ustalony wymóg. Do rasy zostały również wprowadzone kolory popielato czerwone w czerwoną i żółtą kratkę, a także Mealy (Mączny) and Cream Bar(Śmietankowy).

Dowiedz się więcej na https://golebie.yum.pl/cauchois